ملاقات مردمی با مدیرکل محترم در روز های دوشنبه هر هفته در دفتر ایشان برگزار شده و به صورت چهره به چهره امکان بیان درخواست، مشکلات و دغدغه های مردم عزیزمان فراهم گردیده.

شما میتوانید جهت دریافت نوبت و هماهنگی با تلفن مستقیم دفتر مدیر کل
 
031-36700251
031-36688098


و یا تلفن های گویا به شماره

031-36693450-3

داخلی های :   302 - 303 - 306

تماس حاصل فرمائید

کشف یک تُن چوبِ «درخت تاغ» در شهر زواره

رئیس اداره منابع طبیعی اردستان مجید خدا پرستان اظهار داشت : نیروهای حفاظتی اداره منابع طبیعی با همکاری نیروی انتظامی بخش زواره موفق شدند حدود یک تُن چوب درختان تاغ ۲۰ ساله را در انبار شخصی در شهر زواره کشف و ضبط کنند.

مجید خداپرستان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: نیروهای حفاظتی اداره منابع طبیعی با همکاری نیروی انتظامی بخش زواره موفق شدند حدود یک تُن چوب درختان تاغ ۲۰ ساله را در انبار شخصی در شهر زواره کشف و ضبط کنند.

وی افزود: متخلف قاچاق چوب، با استفاده از شگردهای خود چوب‌های تاغ را انبار می‌کرده و قصد خروج از شهرستان را داشته که مأموران حفاظتی اداره منابع طبیعی پس از یک ماه رصد اطلاعاتی موفق شدند نیمه‌شب گذشته با همکاری نیروهای انتظامی زواره شخص متخلف را دستگیر و چوب‌های قاچاق را ضبط کنند.

رئیس اداره منابع طبیعی اردستان با بیان اینکه پرونده این شخص متخلف تنظیم و برای رسیدگی بیشتر به دستگاه قضایی ارسال شده است، تصریح کرد: به ازای هر کیلوگرم چوب تاغ ۱۲۰ هزار تومان جریمه برای این فرد در نظر گرفته می‌شود و همچنین مجازات عمومی وی توسط دستگاه قضایی تعیین می‌شود.

خداپرستان افزود: با توجه به وضعیت آب و هوایی اردستان بیش از ۹۰ هزار هکتار تاغ زار در این شهرستان وجود دارد که حفظ و حراست از پوشش‌های گیاهی و مخصوصاً درختان تاغ که با شرایط شهرستان سازگاری دارد از اهمیت ویژه‌ای برای اداره منابع طبیعی برخوردار است.

وی با اشاره به اهمیت وجود تاغ زارها به‌عنوان یک بادشکن برای جلوگیری از شن‌های روان، گفت: تاغ زارها در غرب شهرستان به‌عنوان یک کمربند سبز عمل می‌کنند و اگر این پوشش گیاهی وجود نداشته باشد شن‌های روان در منطقه غرب شهرستان به طرح‌های کشاورزی، تأسیسات زیربنایی و حتی ریل قطار خسارت‌های فراوانی را می‌زند.

رئیس اداره منابع طبیعی اردستان جلوگیری از وقوع طوفان شن و حرکت ریزگردها را از دیگر فواید درختان تاغ در شهرستان اردستان عنوان کرد و گفت: تاغ زارها از قبل از انقلاب در این شهرستان کاشته شدند، ولی متأسفانه از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۱۰ پرونده قاچاق چوب تاغ در این اداره تشکیل شده است. با توجه به سختگیری‌هایی که می‌شود و همکاری مخبرهای محلی، قاچاق چوب تاغ در شهرستان اردستان نسبت به سال‌های گذشته بسیار کاهش پیدا کرده است.

درحال بارگزاری