غرس نهال با حضور فرماندار شهرستان اردستان در محوطه فرمانداری

فرماندار اردستان گفت: کاشت درخت موجب شادابی و سرسبزی جامعه و طبیعت می‌شود و لازم است علاوه بر کاشت درخت در حفظ و حراست از آن ها بکوشیم.

حمیدرضا تأملی در مراسم کاشت دو اصله درخت سرو در محوطه فرمانداری و به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری در گفت و گو با ایرنا افزود : این روز بهانه‌ای برای توجه بیشتر به طبیعت و حراست از فضای سبز و درختان است و فرصتی برای کشت درختان جدید خواهد بود. وی تصریح کرد :طبیعت نیز بر گردن افراد جامعه حقی دارد که باید با انجام چنین کارهایی و حراست از درختان و جنگل ها دین خود را به آن ادا کرد.

فرماندار اردستان تاکید کرد: امیدواریم در شرایط موجود کشور کاشت درختان تا حدی بتواند شادابی و خرمی را به جامعه هدیه کند. تاملی ابراز کرد: شهرستان اردستان یکی از مناطق کویری و خشک است که علاوه بر داشتن هوای گرم در معرض وقوع گردوخاک و طوفان شن قرار داشته  و حفظ و حراست از جنگل های دست کاشت ضرورت داشته ،می طلبد که هرساله تعداد زیادی درخت جدید کاشته شود و روز درختکاری بهانه باشد برای این که مردم علاوه بر نگهداری درختان موجود، درختان بیشتری بکارند و از منافع آن بهره مند شوند.
وی با اشاره به بیماری کرونا و استفاده از مواد ضدعفونی کننده در سطح خیابانها و محله گفت: امیدواریم این عملیات موجب بروز خطر برای مردم و درختان نشود و ما در آینده شاهد بروز بیماریهای پوستی و خسارت های دیگری نباشیم.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اردستان در این مراسم گفت : شعار امسال هفته منابع طبیعی نهالکاری همگانی برای ایرانی سرسبز تعیین گردیده و طبق برنامه ریزی انجام گرفته بیش از 12000 اصله نهال در سطح شهرستان بین شهرداری ها و دهیاری ها توزیع شده و بدلیل بیماری کرونا و جلوگیری از تجمع، از توزیع درخت بین افراد خودداری می‌شود.
مجید خداپرستان خاطر نشان کرد: این نهال ها شامل درختان مثمر و غیرمثمر از گونه های توت،سنجد،زیتون تلخ،کاج،انواع سرو و اقاقیا است. وی گفت :درخت و درختکاری در ادیان و فرهنگ های مختلف جایگاه خاصی داشته ،دین مقدس اسلام نیز مردم را به کاشت درخت تشویق و توصیه کرده ،شایسته است اهالی در این روزها با کاشت حداقل یک نهال خود را در توسعه و حفاظت از منابع طبیعی سهیم کرده در زیباسازی و بهره‌مندی از هوای سالم مشارکت داشته باشند.
خداپرستان با بیان اینکه از 15 تا 22 اسفند ماه به عنوان هفته منابع طبیعی نامگذاری شده افزود:این هفته فرصت مناسبی برای ترویج و توسعه فرهنگ درختکاری بوده و شهروندان مدنظر داشته باشند که منابع طبیعی برای توسعه اقتصادی و اجتماعی جامعه بسیار موثر و مهم است.
 
بازدید : 39 20 اسفند 1398 ساعت 05:59 ق.ظ
درحال بارگزاری