تجاوز به اراضی ملی از چالش منابع طبیعی اردستان است.

اردستان –خبر- رئیس اداره منابع طبیعی اردستان تجاوز و تصرف غبرقانونی اراضی ملی را از چالش‌های مهم اداره شهرستان اعلام کرد.

به گزارش اردستان خبر ،مجید خداپرستان روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار اردستان خبر افزود: متأسفانه در سالهای گذشته در سطح بعضی روستاها و طرح‌های کشاورزی تعدادی از افراد با بی توجهی اقدام به تصرف اراضی ملی نموده که مشکلاتی برای خود و اداره بوجود آورده است.
وی تاکید کرد : با گفتگو و مذاکره بعضی افراد داوطلبانه این اراضی را به منابع طبیعی برگردانده و بقیه در حال رسیدگی است.
رئیس اداره منابع طبیعی اردستان همچنین چرای غیرمجاز و قاچاق چوب تاغ را از دیگر مشکلات اعلام و افزود:با همکاری نیروی انتظامی و تلاش ماموران و مردم ،قاچاق چوب حدود 20درصد نسبت به سال های گذشته کاهش داشته ولی مقدار 4674 کیلوگرم چوب کشف و 8 پرونده در دادگستری تشکیل شده در رابطه با چرای دام نیز 5 پرونده تشکیل شده از ورود دام به مراتع قبل از تاریخ 25 اردیبهشت ماه جلوگیری شده است.
خداپرستان تاکید کرد : دو نفر نیروی فنی و متخصص نیاز است که امیدواریم یک نفر از آنها را که در حال گزینش است امسال جذب کنیم.
وی در خصوص آبگیری بندها  و سدهای خاکی منطقه گفت:بارندگی های سال جاری تعداد 10 طرح جمع آوری آبهای سطحی را پر کرده است.
رئیس اداره منابع طبیعی اردستان گفت: طرح توسعه مناطق حفاظت شده توسط فرمانداری در حال پیگیری و حل مشکل روستائیان است.
خداپرستان در خصوص اعتبارهای تملک دارایی تاکید کرد:این اعتبارها 7 میلیاردو700 میلیون ریال بود که بالغ بر 6 میلیارد ریال آن معادل 81 درصد تخصیص داده شد.
وی افزود : این اعتبار در زمینه های تعمیروتجهیز اداره،بهبود و اصلاح مراتع،طرح جنگل کاری و حفظ و حراست از جنگل ها ،مبارزه با آفات ،اجرای طرح های آبخیزداری ،اصلاح و مرمت طرح پخش سیلاب موغار شده است.
رئیس اداره منابع طبیعی اردستان گفت: در سال جاری نیز مبلغ 9 میلیارد ریال از اعتبارات صندوق توسعه ملی برای ایجاد کانال انحرافی سیلاب و 70 هزارمترمکعب خاکریز روستای موغار اختصاص داده شده است.
خداپرستان از تخصیص مبلغ افزون بر 890 میلیون ریال برای 30 هکتار بادشکن و 630 میلیون ریال برای محافظت از 18 هزار هکتار جنگل تاغ خبر داد.
وی همچنین از محقق شدن 9 میلیارد و 660 میلیون ریال اعتبار مهار سیلاب کچومثقال و 230 میلیون ریال اعتبار ترویج و تجهیز ساختمان اداری نیز خبر داد.

 
بازدید : 120 11 خرداد 1398 ساعت 08:41 ق.ظ
درحال بارگزاری