کاهش ۲۰ درصدی قاچاق چوب در اردستان

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان اردستان گفت: با توجه به تشدید نظارت‌ها و همکاری نیروی انتظامی و نیروهای محلی، قاچاق چوب در شهرستان ۲۰ درصد کاهش داشته است.


به گزارش خبرنگار ایسنا - منطقه اصفهان در اردستان، مجید خداپرستان صبح امروز(سه‌شنبه) در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: با توجه به اینکه امسال در حوزه منابع طبیعی شهرستان شاهد حمله ملخ‌های کوهان‌دار به اراضی نبودیم تصمیم‌گیری شد در بخش دیگر و با همکاری شبکه بهداشت و درمان طرح مبارزه با بیماری سالک را در منطقه زواره انجام دهیم.

وی افزود: یکی از وظایف اداره منابع طبیعی، اجرای طرح بیابان‌زدایی و کنترل کانون بحران است که اعتبار مصوب این طرح سال گذشته ۱۱۰ میلیون تومان بوده که بیش از ۸۵ درصد آن تخصیص پیدا کرده است. امسال نیز پروژه بیابان‌زدایی به مساحت ۳۰ هکتار با اعتبار ۶۲ میلیون تومان را به صورت احداث بادشکن زنده در منطقه امامزاده اسحاق اردستان انجام شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان اردستان، گفت: با توجه به بارندگی‌هایی که در شهرستان اردستان انجام شد بیش از ۱۰ پروژه اداره منابع طبیعی شامل بندهای خاکی و سنگی روستاهای نهوج، داوران، همبرات و... آبگیری شد. برخی از این بندها بعد از ۱۰ سال آبگیری شده است.

خداپرستان با اشاره به جان گرفتن ۹۰ هزار هکتار جنگل در دست کاشت تاغ این شهرستان با بارش‌های صورت گرفته، گفت: در صورت وجود اعتبار می‌توان با ساخت بندهای خاکی بیشتر در منطقه، از هدر رفتن آب‌های ناشی از بارندگی در کویر جلوگیری کرد.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از رسالت‌های اداره منابع طبیعی مبارزه با قاچاق چوب در منطقه است، تصریح کرد: با توجه به تشدید نظارت‌ها و همکاری نیروی انتظامی و نیروهای محلی قاچاق چوب در شهرستان ۲۰ درصد کاهش داشته است.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان اردستان با بیان اینکه با توجه به سیاست کاری اداره که تعامل و همکاری با افراد است سال گذشته فقط ۸ فقره قاچاق چوب تاغ داشتیم، اضافه کرد: امسال قوانین بازدارنده برای جلوگیری از قاچاق چوب و زغال و استفاده از نیروی‌های محلی برای حفاظت از عرصههای منابع طبیعی و پیشگیری از قاچاق در دستور کار قرار گرفته است.
 
خداپرستان با بیان اینکه بیشترین موضوع پرونده‌های منابع طبیعی مربوط به چرای غیرقانونی دام، اراضی و قاچاق چوب بوده است، افزود: بیش از ۹۰ درصد پرونده‌ها رسیدگی و رأی به نفع منابع طبیعی صادر شده است.
بازدید : 114 8 خرداد 1398 ساعت 09:18 ق.ظ
درحال بارگزاری