تعداد 1700 نفر شتر در مراتع اردستان وجود دارد

به گزارش اردستان خبر : رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اردستان از وجود 1700 نفر شتر در شهرستان خبر داد.

مجید خداپرستان گفت : برای 400 نفر از مالکان شترها که عضو تعاونی شترداران هستند پروانه مرتعداری صادر شده است.او اضافه کرد برای ساماندهی شترها و در پی درخواست شترداران مقدار یکصد هزار هکتار مرتع برای چرای شترها اختصاص داده شده است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اردستان با اشاره به روز درختکاری امسال نیز پیش بینی افزون بر 6 هزار اصله نهال در اردستان شده که 15 اسفند در سطح شهرستان توزیع و کاشته خواهد شد.
خداپرستان در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد از ابتدای سال جاری تاکنون 8 پرونده قطع غیرقانونی چوب تاغ در دادگستری تشکیل شده و بیش از سه هزار کیلوگرم چوب تاغ در این خصوص کشف شده است.وی گفت : همچنین در این مدت تعداد68 پرونده کیفری و 32 پرونده حقوقی ویژه منابع طبیعی در محاکم قضایی نیز تشکیل شده است.رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اردستان با بیان اینکه بیشترین موضوع پرونده های منابع طبیعی مربوط به چرای غیرقانونی دام ،اراضی و قاچاق چوب بوده است افزود: بیش از 90درصد از پرونده ها رسیدگی و رأی به نفع منابع طبیعی صادر شده است.خداپرستان ابراز کرد امسال تعداد پرونده های قضایی منابع طبیعی نسبت به مدت مشابه سال قبل 20درصد کاهش داشته ،سیاست کاری اداره تعامل  و همکاری با افراد است.او اضافه کرد تلاش شده در مرحله اول متخلفان را توجیه و آموزش دهیم که این کار تأثیر قابل توجهی داشته است.
خداپرستان افزود :نهادهای مردمی و بومی که اکثراً در روستاها فعال هستند توانسته در کاهش تخلفات و ارئه گزارشات کمک رسان اداره منابع طبیعی باشند.وی تاکید کرد این اداره همکاری و تعامل خوبی با بسیج سازندگی در این خصوص داشته است.
خداپرستان اجرای برنامه های آموزشی و توجیهی مردم در مقابله با حوادث غیرمترقبه را مؤثر دانست و افزود با این رویکرد توانستیم بسیاری از اتفاقاتی که در روستاها اتفاق می افتد را توسط خود افراد محلی برطرف کنیم.
شهرستان اردستان افزون بر 42 هزارنفر جمعیت دارای 90هزار هکتار جنگل تاغ،142 هزار هکتار بیابان و 870 هزار هکتار مرتع در 118 کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع است.

 
بازدید : 80 6 اسفند 1397 ساعت 01:02 ق.ظ
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری